Rozhodnutí

Doba nás žene nezadržitelně vpřed. Nové technologie, nové reklamní prostředky a informační pomůcky pro lepší sledovanost nás nutí jít s proudem moderního světa. Proto jsem se rozhodl, že i já budu psát blog. Můžu. Vtipem staré doby bych řekl, že mně již bylo 40 a v Moskvě jsem byl.
Říkám si, jestli je to dobře, sedět u počítače a psát. Není to ztráta času? Není lepší své nabyté zkušenosti, poznatky a postřehy předávat jiným způsobem? Ano, já osobně jsem přesvědčený, že jsou lepší možnosti. Osobní, na základě přímého kontaktu, setkávání se, předávání zkušeností verbální a přátelskou formou. Nechci působit jako staromilec, zastánce starých pořádků, jak se dnes s oblibou hovoří, ale říkám si, že nebylo v minulosti vše špatné. Masovost a je jedno jestli se jednalo o Sokol, Pionýr, nebo Svazarm, vedla mladé lidi k informacím a i zdravé soutěživosti. Nebyli schováni za monitorem svého počítače, ale přímo konfrontováni s realitou. Všichni se tak naučili komunikovat, respektovat jeden druhého a pochopili, co je to úcta k autoritám. V případě problému se k němu museli postavit čelem, dnes stačí vypnout počítač.
Ale jak říkám, doba jde dál. Času je stále méně, stáváme se uzavřenějšími a stále více se schováváme do své osobní bubliny. Týmový duch zcela vymizel a to i u elitních jednotek, které byly na tomto principu postaveny. Je problém a naivně věřím že jen zatím, naučit lidi toto změnit. To jsou důvody, které vedly k mému rozhodnutí psát blog.
Obsahem blogu budou reportáže z našich výcviků, postřehy ze zahraničí, komentování protiteroristických akcí ve světě, ale i osobní úvahy o bezpečnosti.
M.P.

Sdílet článek